Vadhívó síp
Csalik, sípok
Az egyik legjobb megoldás ahhoz, hogy közel kerülhessünk a természetben élő vadállatokhoz, madarakhoz, ha fantasztikus ételekkel vagy a fajtájukhoz hasonló hangot kiadó eszközökkel közelebb csaljuk őket magunkhoz. A különböző csalik és sípok ezért készültek, a segítségükkel megszámlálhatod, megismerheted, lefényképezheted az állatokat, vagy vadászhatsz is rájuk. Íme a csalik és sípok.
Vadcsalik
Ánizs nektár, édes alma, lédús szilva, édes körte: akár egy egy torta vagy sütemény nevek is lehetnének, ám szenzációs hatású olyan csalik, amelyekre gyorsan megérkeznek a vadak, a különböző, messziről ígéretesen illatozó összetevőknek köszönhetően, mely ingerlően hat rájuk. A vadcsalik különlegessége, hogy általában nem egyetlen állatfajtára hatnak. A VNADEX nektárok a vaddisznó mellett a szarvasok és muflonok aktivitását is fokozzák, de a róka, a nyest és a borz sem tud ellenállni az illatának. Ha nagyobb vadat szeretnél magadhoz csalni szuper választás a bükkfakátrány, melyet a fára kenve hamarosan megérkeznek a vaddisznók és akár a szarvasok is. A vadcsalik legtöbbször az állat szaglását ingerlik, aki – messziről érezve - félreértelmezi az illatot ezért odavonzod magadhoz.
A vadcsali nem csak folyékony lehet. Léteznek multifunkciós, hangot kiadó csalik (a Foxpro Inferno vagy a Foxpro Patriot vagy az ICOTEC például egy ilyen) amelyen akár 50-100 állathang-hatást is kiadhatsz, így biztos, hogy előbb-utóbb megérkezik az akire vártál. Ezen csalik általában elektromosak, de egyetlen töltéssel hosszú ideig működnek. Az elektromos vadhívók legtöbbször vízállóak, akár 100 méter feletti a hangtávolságuk és egyes modellek akár 2 hangot is le tudnak játszani egyszerre.
Vadsípok
A Halcapone-ban kapható vadsípokat nem szabad összekeverni a szinte mindenhol kapható vadriasztó síppal. A vadsíp feladata az, hogy magához vonzza a vadakat, míg a vadriasztó sípok (amelyeket általában az autósoknak javasolnak és a hatásuk még nem 100%-ban bizonyított: elriasztják a vadat). A vadsípok úgy működnek, mint bármelyik síp: egyszerűen bele kell fújnod és a kialakításuk miatt olyan hangot adnak ki, amelyik behívja az adott állatot: őzet, aranysakállt, vaddisznót, kacsát. Vannak olyan modellek melyeken változtathatod a hangot, annak érdekében, hogy azt az állatot hívd magadhoz, amelyiket éppen szeretnéd. (Ahogy a folyékony vagy elektromos vadcsaliknál a sípoknál sem biztos, hogy a „kívánt” állat érkezik, egy egy síphang több állatra hathat).
A vadsípok működési elve más és más. A Faulhaber rókasíp egy sebzett nyuszi hangját utánozza (de van egér hangját utánzó és liba és kacsa sípjuk is), míg például a Nordic varjú síp egy varjú károgó hangját adja ki, a Nordic Crying Lamb síp a sérült bárány síró hangját utánozza. Hatékonyan csalogatja a ragadozófajokat.
A különböző sípokat néha készletben is megvásárolhatod. A Faulhaber őzhívó síp készlet (mely különböző méretekben elérhető) őzsuta és őzgida hangot is utánoz.
Ismerd meg a vadcsali és a vadsíp választékunkat, legyen minden eddiginél sikeresebb a vadászatod vagy a megfigyelésed. A vadsípokat és vadcsalikat keresd a Halcapone kínálatában!